Obdelava oljnih odpadkov
Oljni odpadki v elektrarnah obsegajo odpadna olja, ki nastanejo pri procesih z gorivom in mazili, pa tudi zaoljeno vodo, ki je običajno onesnažena tudi s kemikalijami in drugimi delci. S separacijo vode, olja in trdih delcev je mogoče zaščiti okolje ter povrniti izgube goriva.
Izsuševanje tokov oljnih odpadkov
Večji del oljnih odpadkov obsega voda. Obstaja voda, ki je onesnažena z olji in jo je treba očistiti do določenih mejnih vrednosti, preden se jo izpusti v okolje. Ampak tudi odpadna olja iz separatorjev in filtrov vsebujejo skoraj 50 % vode. Centrifugalna separacija je edini način za učinkovito predelavo teh oljnih odpadkov. S sistemom Alfa Laval PureDry je mogoče iz odpadnega olja iztisniti vsako kapljico vode. Separirano vodo je kot vsako drugo zaoljeno vodo nato mogoče očistiti s sistemom Alfa Laval PureBilge tako, da vsebuje manj kot 5 ppm olja.
Prihranek goriva in denarja
Voda ni edino, kar lahko PureDry ekstrahira iz odpadnega olja. Kadar se v dizelskih obratih uporablja ločene tanke za odpadno gorivo in odpadno mazalno olje, lahko reciklira kakovostno olje za ponovno uporabo kot gorivo – običajno 1–2 % prvotne porabljene količine. Denar je mogoče prihraniti tudi z 99-odstotnim zmanjšanjem količine odpadnega olja. Po odstranitvi vode in olja ostanejo le še izredno suhi trdi delci. Tako je mogoče uporabiti manjše tanke za odpadno olje, s čimer prihranite prostor in zmanjšate stroške namestitve.